Haberler

Bartın TSO Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Bartın Müdürlüğü arasında UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ protokolü imzalandı

Bartın TSO Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve KOSGEB Bartın Müdürlüğü arasında UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ protokolü imzalandı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Bartın Müdürlüğü arasında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi protokolü imzalandı.
Ekonomik kalkınmamıza ve bölgemiz ekonomisinin canlanmasına katkıda bulunacak genç girişimcilerin desteklenmesi gerekli, uygulamalı girişimcilik eğitimleri belli aralıklar ile yıl içerisinde yapacağız diyen TSO Başkanı Halil Balık, KOSGEB destekleri hakkında bilgi verdi.
Desteklenen üst limit miktarı 50.000 TL hibe, 100.000 TL faizsiz kredi olmak üzere toplam 150.000 TL’dir. Erkek girişimciler için %70, kadın ,gazi, birinci derecede şehit yakını veya engelli girişimciler için %90 oranında destek uygulanacaktır. Destek oranlaması ise işletme kuruluş desteği 2000 TL, kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği 18.000, işletme giderleri desteği 30.000 TL, sabit yatırım desteği ise 30.000 ve geri ödemeli sabit yatırım desteği 100.000 olarak belirlenmiş olup, girişimci adaylarımız devletimizin bu desteklerinden faydalanmalı dedi.
 

  • 2018-10-20 14:51:27 tarihinde eklendi.
  • 10 kez okundu.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Bartın’da balıkçılık yapan bir esnaf geçtiğimiz günlerde tanesi 10 TL’den satışa sunulan palamutları bugün 7,5 TL’den satışa sundu.
Bartın Merkeze bağlı Kozcağız Beldesinde yaşanan olayda yoldan geçen köpek o sırada seyir halinde olan bir otomobilin altında kaldı.
İŞ ARAYAN VATANDAŞLAR MESLEK VE İŞ SAHİBİ OLACAKLAR.
11 Meslek Komitesi nin her ay yapılan olağan toplantıları odamızda yapılmaya devam ediyor. 3-5-6-9 ve 10. Komitelerinin toplantılarının ardından, 1-2-4-7-8 ve 9. Meslek Komitelerinin de Ağustos ayı toplantısı odamızda gerçekleştirildi.
Şikayetler arttı, taksiler için karar çıktı.
Bartın Üniversitesinin son yıllarda elde ettiği başarıları ile Bartın’ın Ar-Ge alt yapısının geliştirilmesine yönelik bilgiler paylaşan Rektör UZUN, Bartın Üniversitesinde ikinici kez gerçekleşecek olan Ar-Ge proje pazarı için TÜBİTAK’tan destek alındı.
Bartın Valiliği, "Haksız fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin" genelge yayımladı. Genelgeye aykırı davrandığı belirlenenler hakkında adli ve idari işlem yapılacağı belirtildi.
Amasra maden ocağında çalışan Tanju Korkmaz isimli madenci kız arkadaşına – 250 metrede çektiği video ile sürpriz evlilik teklifi yaptı.
BARAJ YOLUNDA KAZA