Haberler

JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU.

JANDARMADAN TARİHİ ESER OPERASYONU.

Bartın’da İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince şüpheli bir şahsın evinde yapılan aramada Meryem Ana figürlü obje ele geçirildi.

Terkhaliller köyünde ikamet eden bir şahsın evinde Meryem Ana figürlü baş heykeli olduğu ve bu heykeli satmak için müşteri aradığı öğrenilen şahsın evinde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince arama yapıldı.

Aramada Meryem Ana heykeli ele geçirilirken bir adette ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Ele geçirilen Meryem Ana heykelinin tarihi eser olup olmadığının kontrolü için Müze Müdürlüğüne gönderildiği öğrenilirken şüpheli şahıs hakkında 2863 sayılı Kültür Ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa muhalefet suçundan ve 2521 sayılı yönetmeliğe göre hakkında idari yaptırım uygulandı.

Ayrıca şüpheli şahsın yapılan sorgulamasında görevi kötüye kullanma suçundan arandığı tespit edilirken gözaltına alınan şahsın Jandarmadaki işlemlerinin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edileceği öğrenildi.

  • 2018-10-20 10:46:27 tarihinde eklendi.
  • 8 kez okundu.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Bartın’da balıkçılık yapan bir esnaf geçtiğimiz günlerde tanesi 10 TL’den satışa sunulan palamutları bugün 7,5 TL’den satışa sundu.
Bartın Merkeze bağlı Kozcağız Beldesinde yaşanan olayda yoldan geçen köpek o sırada seyir halinde olan bir otomobilin altında kaldı.
İŞ ARAYAN VATANDAŞLAR MESLEK VE İŞ SAHİBİ OLACAKLAR.
Bartın Üniversitesinin son yıllarda elde ettiği başarıları ile Bartın’ın Ar-Ge alt yapısının geliştirilmesine yönelik bilgiler paylaşan Rektör UZUN, Bartın Üniversitesinde ikinici kez gerçekleşecek olan Ar-Ge proje pazarı için TÜBİTAK’tan destek alındı.
11 Meslek Komitesi nin her ay yapılan olağan toplantıları odamızda yapılmaya devam ediyor. 3-5-6-9 ve 10. Komitelerinin toplantılarının ardından, 1-2-4-7-8 ve 9. Meslek Komitelerinin de Ağustos ayı toplantısı odamızda gerçekleştirildi.
Şikayetler arttı, taksiler için karar çıktı.
Bartın Valiliği, "Haksız fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin" genelge yayımladı. Genelgeye aykırı davrandığı belirlenenler hakkında adli ve idari işlem yapılacağı belirtildi.
Amasra maden ocağında çalışan Tanju Korkmaz isimli madenci kız arkadaşına – 250 metrede çektiği video ile sürpriz evlilik teklifi yaptı.
BARAJ YOLUNDA KAZA