Haberler

7 KÖMÜR SAHASI ÖZELE DEVREDİLİYOR

7 KÖMÜR SAHASI ÖZELE DEVREDİLİYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez TKİ-TTK Maden Ruhsatları Devri İmza Töreninde konuştu.

Bakan Dönmez yaptığı konuşmada Türkiye Taş Kömürleri (TTK) ve Türkiye Kömür İşletmelerine (TKİ) ait 7 sahanın ruhsat devriyle, potansiyeli yüksek alanların üretime açıldığını söyledi.

Bakan Dönmez, “TTK ve TKİ'ye ait söz konusu ruhsat devriyle kaynaklarımızı ekonomik, güvenli ve verimli bir şekilde değerlendireceğiz. TTK alanlarında yıllık ilave 3 milyon ton, TK ait alanlarda da ilave 15,6 milyon ton üretim gerçekleştireceğiz. TKİ'nin ruhsatlarında 25 ila 30 yıl olarak öngörülen proje sürecince yaklaşık 72,3 milyar lira değerindeki yerli kömür ekonomiye kazandırılacak. Söz konusu dönemde sahalardan kamuya 21 milyar lira gelir akışı sağlanacak. TTK'nin ruhsat alanlarında ise yaklaşık 203 milyon tonluk bir üretim sahası yatırımcılara açılacak.” dedi.

Sözleşme süresince 25 milyar liralık ithal kömür ikamesi sağlayacaklarını kaydeden Bakan Dönmez, “Yeni yatırım ve üretimler beraberinde yeni istihdamları da getirecek. Devredilen sahalarda toplamda 15 bin 500 ...

  • 2018-10-20 09:45:36 tarihinde eklendi.
  • 13 kez okundu.

SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞ:


Bartın’da balıkçılık yapan bir esnaf geçtiğimiz günlerde tanesi 10 TL’den satışa sunulan palamutları bugün 7,5 TL’den satışa sundu.
Bartın Merkeze bağlı Kozcağız Beldesinde yaşanan olayda yoldan geçen köpek o sırada seyir halinde olan bir otomobilin altında kaldı.
İŞ ARAYAN VATANDAŞLAR MESLEK VE İŞ SAHİBİ OLACAKLAR.
Şikayetler arttı, taksiler için karar çıktı.
Bartın Üniversitesinin son yıllarda elde ettiği başarıları ile Bartın’ın Ar-Ge alt yapısının geliştirilmesine yönelik bilgiler paylaşan Rektör UZUN, Bartın Üniversitesinde ikinici kez gerçekleşecek olan Ar-Ge proje pazarı için TÜBİTAK’tan destek alındı.
11 Meslek Komitesi nin her ay yapılan olağan toplantıları odamızda yapılmaya devam ediyor. 3-5-6-9 ve 10. Komitelerinin toplantılarının ardından, 1-2-4-7-8 ve 9. Meslek Komitelerinin de Ağustos ayı toplantısı odamızda gerçekleştirildi.
Bartın Valiliği, "Haksız fiyat artışı ve stokçuluğa ilişkin" genelge yayımladı. Genelgeye aykırı davrandığı belirlenenler hakkında adli ve idari işlem yapılacağı belirtildi.
Amasra maden ocağında çalışan Tanju Korkmaz isimli madenci kız arkadaşına – 250 metrede çektiği video ile sürpriz evlilik teklifi yaptı.
BARAJ YOLUNDA KAZA