Yurtbay, 'Bu seçim, Murat Yalçın kardeşimiz ile Kibir Kuleleri arasında olacaktır!'

Yurtbay, 'Bu seçim, Murat Yalçın kardeşimiz ile Kibir Kuleleri arasında olacaktır!'

Görüntülenme: 1396 Eklenme Tarihi: 20-06-2018

Son dönemdeki siyaset üslubu ve tarzıyla ülkenin yükselen değeri haline gelen Saadet Partisinin Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, Amasra Amele Birliği’ni ziyaret ettiler.

Ülkenin mevcut durumu hakkında açıklamalarda bulunan Ünal Yurtbay, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Maalesef Ülkemiz kutuplaşmış ve kamplara ayrılmıştır. Olağan üstü hal olağan hale gelmiş, baskı ve tahakküm artmıştır. Farklı ve muhalif sesler susturulmuş, devletin omurgasını oluşturan bütün kurumlar yıpratılmıştır.

Ekonomi dar boğaza girmiş, tarım ve hayvancılık bitirilmiştir. Dış politikada büyük bir hezimet yaşanmış, koskoca Türkiye sabah bir yana akşam bir yana savrulur hale gelmiştir. Adalet sistemi iflas etmiş, mağdurlar ordusu oluşturulmuştur.

Rüşvet, iltimas, adam kayırma, torpil, partizanlık artık sıradanlaşmıştır. Eğitim yazboz tahtasına dönmüş, aile yapısı bozulmuş, suç ve şiddet artmıştır. Gençlerimiz gelecekten ümitsizdir. Yarınlara dair umutlar azalmıştır. İsraf ve yolsuzluk hat safhaya ulaşmıştır.

Her şeyden önemlisi, bu gün bu ülkede dindar insanların itibarı sıfırlanmıştır.

Bu seçim;
Kırk yıllık esnaf olan ve dükkânını kapamak zorunda kalan Ali amcamız ile, paradan para kazanan rantiyeciler arasında olacaktır.

Bu seçim, alın teri olan mahsulüne istediği fiyatı alamayan çiftçi Ahmet ağabeyimiz ile, GDO’lu ürün ticaretinden para kazanan baronlar arasında olacaktır.

Bu seçim çocuğu üşümesin diye saç kurutma makinesini açıp çocuğuna veren, sonrada yan odada intihar eden Emine Akçay kardeşimiz ile, yandaşlara kömür dağıtanlar arasında olacaktır.

Bu seçim bir türlü atanamadığı için intihar eden Merve Çavdar kardeşimiz ile devletin imkânlarını sömürenler arasında olacaktır.

Bu seçim köy yolu kapalı olduğu için oğlunu hastaneye yetiştiremeyen ve cansız bedenini 16km taşıyan Muharrem Taş kardeşimiz ile, aya dört geliş dört gidiş yol yapma soytarılığını dile getiren taş yürekliler arasında olacaktır.

Bu seçim üç yüzü aşkın emekçi maden işçisi arkadaşına mezar olan, soma madeninden çıkarıldığında sedyeye binerken, “çizmelerimi çıkarayım mı” diye soran Murat Yalçın kardeşimiz ile, "Böyle ölümler bu işin tabiatında var" diyen kibir kulelerinde oturan beyefendi ler arasında olacaktır.

Bu seçim mazlumla zalimin, ahı olanlarla ah alanların, suskun ile sesi çok çıkanların, Allah’a kul gayrından hür olanlarla;  güce, makama, şöhrete tapanların seçimi olacaktır.

24 Haziranda Saadet Mecliste olacaktır ve tüm sessiz çığlıkların sesi olacaktır inşallah.” dedi.