Biz farklıyız. Çıkarız mertçe sözümüzü söyleriz!

Biz farklıyız. Çıkarız mertçe sözümüzü söyleriz!

Görüntülenme: 258 Eklenme Tarihi: 22-06-2018

İlkeli ve seviyeli siyaset yapan, muhalefetinde yapıcı ve çözüm üreten ve tüm kesimlerin beğenisini kazanan Saadet Partisi’nin oluşturduğu heyecan dalgası her yerde büyük ilgi görmeye devam ediyor. 

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, 24 Haziran seçimleri için bir basın bildirisi yayınladılar.

Saadet Partisi bu seçimlerde bende varım dedi. Ancak, iktidar partisi ve MHP daha seçim kampanyası başlamadan Saadet Partisi aleyhine yoğun bir kampanya başlattılar ve sürdürüyorlar. Belli ki özellikle iktidar partisi için bu seçimlerde en büyük rakip Saadet Partisi’dir.

Saadet Partisi’nin millet indinde gördüğü itibar iktidar partisini korkutmuştur.

Saadet Patisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu’nun, kucaklayıcı tavrı, üslubu ve ülkenin sorunlarına getirdiği çözüm yolları ise toplumda ciddi bir karşılık buluyor.

Bir seçim kampanyasının böylesine çirkinleştirilmesinin çirkinleştirenlere bir yararı olmayacaktır. Seçim halkın oyuna başvurmaktır. Kendilerinden olmayan başka partilerin seçim çalışmalarını engellemek ve ötekileştirmek değildir.

Saadet Partisini Erbakan’ın kemiklerini sızlatmakla itham edenler gerçekleri göz ardı edemezler. Erbakan, AK Parti’nin neden kurulduğunu, nasıl Siyonizm'e hizmet ettiğini açıkça anlattı. Saadet Partisi ile Ak Partinin fikir ayrımı tamda bu noktadır.

Saadet Partisini FETÖ ile itham etmek aymazlıktır. FETÖ ile ilişkisi bulunmayan tek siyasi parti, Saadet Partisidir. FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılması için verilen önerge Ak Partili vekiller tarafından reddedilmiştir. Bunları konuşmuyorlar. Neden? Çünkü biliyorlar ki başkalarına uyguladıkları kıstaslar kendilerine uygulansa, Ak Partililerin %70’i hapse girer.

Saadet Partisini terör ve terör destekçisi gibi gösterenlere sesleniyoruz, eğer Saadet Partisinin zerre kadar terörle ilişkisi varsa Allah bizim belamızı versin, daha ne söylenebilir. Bu yalanı ortaya atanları, ısıtıp ısıtıp servis edenleri Allah’a havale ediyoruz.

Evet biz bu arkadaşlarla geçmişte siyaset yaptık. Bütün yanlışlıklarına rağmen, biz onları hiçbir zaman düşman, hasım olarak görmeyiz. Biz onları kardeş görürüz ve doğruyu gösteririz. Ama dostluğun, kardeşliğin önemli bir görevi var. Dost acı söyler. Biz sevdiğimizi tenkit ederiz. Onlardan da mertlik bekleriz.

Maalesef bu arkadaşlarımız mertçe karşımıza çıkıp, gerçekleri konuşmak yerine, seçim boyunca kahve köşelerinde “yalan” ve “iftira” ile bel altı çalışmışlardır. Bu arkadaşlarımızın gözden kaçırdığı bir gerçek var. Saadet Partisi bunlara 16 yıldır aşılı. Saadet Partisi sizin karalamalarınızla doğru bildiği yoldan zerre kadar sapmamıştır, savrulmamıştır, yıkılmamıştır.

Milletimiz artık gerçekleri gördü, 24 Haziran’da dip dalga ile en güzel cevabı verecektir.

Biz siyaseti birilerini tenkit etmek, karalamak için yapmıyoruz. Siyaset problemleri çözmek, ülke menfaatlerini düşünerek hizmetler, atılımlar yapmaktır. Biz kimseyi kırmayız, kötülemeyiz. Ama ülke menfaatlerini göz ardı edeni görürsek o zaman da sözümüzü sakınmayız. Çıkar mertçe sözümüzü söyleriz.

Biz sadece kendimizi düşünerek siyaset yapmayız. Biz ülke menfaatlerini ve herkesi düşünürüz, öyle hareket ederiz. Yalan söylemeyiz, milleti aldatmayız. Yolsuzluğa tevessül etmeyiz. Rüşvet vermeyiz. Biz başkayız. Bizim ideallerimiz farklı. Biz haksızlıklar karşısında susmayız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Son söz olarak diyoruz ki; ‘Korkunun ecele faydası yoktur.’