Ak Parti Milletvekili Adayları bunları bilmiyor mu?

Ak Parti Milletvekili Adayları bunları bilmiyor mu?

Görüntülenme: 5360 Eklenme Tarihi: 21-06-2018

İlkeli ve seviyeli siyaset yapan, muhalefetinde yapıcı ve çözüm üreten ve tüm kesimlerin beğenisini kazanan Saadet Partisi’nin oluşturduğu heyecan dalgası her yerde büyük ilgi görmeye devam ediyor. 

Saadet Partisi Bartın Milletvekili Adayları Ünal Yurtbay ve Mücahit Mekeç, 24 Haziran seçimleri için bir basın bildirisi yayınladılar.

Ak Parti Milletvekili Adaylarının “halkı kandırdığını” söyleyen adaylar açıklamada şu ifadelere yer verdiler.

“Kıymetli Bartınlı hemşerilerimiz Saadet Partisi’nin CHP ve İyi Parti ile oluşturduğu seçim iş birliğine en başından beri en çok itiraz eden eski Milli Görüşçüler, yeni Ak Partililerdir.

Bu arkadaşlarımız en başından beridir bir türlü empati yapamıyorlar, anlayamıyorlar. Biz buna şaşırmıyoruz! Çünkü yeni kavuştukları “cemaat-tarikat-ticaret” yapılanmaları, şimdilerde ulaştıkları “mevkisel durum” ve daha da önemlisi “narkoz teorileri operasyonları” ile bu arkadaşlarımız seçim süreci boyunca fazlasıyla terbiyesiz bir üslup sergilediler.

CHP ile alakalı, Saadet Partililer hiçbir şey bilmiyormuş gibi bilgilendirmeler, paylaşımlar yapıyorlar. Bu paylaşımları yaparken de Saadet Partisini terör ve terör sevicilerle yan yana koymak gibi ahlaksız ve aşağılık bir tutum sergilemekten de geri durmuyorlar.

 

Şimdi Ak Parti Milletvekili Adayları bunları bilmiyor mu? Yürekleri yeterse cevap versinler!

Bir insan aday olabilmek için, Cumhuriyet Savcılığına gidiyor ve buradan suçu olmadığına dair, aday olmasında sıkıntı olmadığına dair, devletten “temiz sicil belgesi” alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanı, Selahattin Demirtaş’a, “aday olacak kadar sicilin temizdir” belgesini verdi mi? Verdi!

Türkiye’nin YSK’sı, Selahattin Demirtaş’ın dosyasını önüne alıp inceleyerek, “aday olmasında hiçbir sakınca yoktur” diye karar vererek, bu adaylığı onayladı mı? Onayladı!

Hazineden HDP’ye 89,93 Milyon TL seçim yardımı yapıldı mı? Yapıldı!

Allah aşkına ey Ak Parti Milletvekili Adayları, bunları yapan sizin iktidarınız!

 

Siz bunları yaptınız. Sonra birisi çıktı, bir insan eğer suçlu değilse içeride olması hukuk çerçevesinde uygun mudur, diye sordu. Başladınız meydanlarda, “teröre destek verenleri dışarı çıkarmaya odaklanmışlar” diyerek belden aşağı konuşmalar yaptınız.

İlçelerde, beldelerde, köylerde, mahallelerde ki konuşmalarınızda yazıklar olsun diyorsunuz. Seçim çalışmaları boyunca, Tüm Türkiye’de ve Bartın’da aziz milletimize hemşerilerimize yalan ve iftiradan başka bir şey konuşmadınız. Bizde diyoruz ki o zaman, vicdansızsınız! Asıl size yazıklar olsun!

Ak Parti iktidarının Fetö ve Pkk ilişkilerini konuşursak, altından kalkamayacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Bu gün başkalarına uyguladığınız kıstaslarınız Ak Partililere uygulansa, yüzde 70’inin hapse gireceğini çok iyi biliyorsunuz.

Arsız hırsız ev sahibini bastırırmış misali, sizin yalanlarınız ve iftiralarınız bu yüzden.

Bugün ülkemizde olan kutuplaşmanın müsebbibi AK Parti’dir. Ak Parti Milletvekili Adaylarıdır. Göreceksiniz ki AK Parti kadrolarında olup, iktidar yanlılarıyla aynı düşünmeyen AK Partili kardeşlerimiz 24 Haziran’da Saadet Partisine oy verecek.

Saadet Partisinin olduğu bir mecliste, algı oyunlarıyla artık aziz milletimizi kandıramayacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Yalan söyleyemeyeceğinizi çok iyi biliyorsunuz. Sizin korkunuz, Saadet Partisinin meclise girecek olmasıdır.

Bugün memurlar, işçi kardeşlerimiz, esnaf kardeşlerimiz Ak Partinin baskısından artık fikirlerini paylaşamaz hale geldi. Artık bu böyle gitmez diyenler, dip dalga oluşturarak geliyor haberiniz olsun. Kimsenin kimseye tahakküm kurmadığı, insanlarımızın kendi inanç ve düşünceleri ile özgürce ve kardeşçe yaşayacağı bir Türkiye’yi Saadet Partisi inşa edecektir.

Şimdi düşünün, vicdanınızın derinliklerine müracaat edin ve eski arkadaşlarınızı birazda bu sorumlulukla anlamaya çalışın. Biz makam-mevki-koltuk sevdalısı insanlar değiliz. Bu bizim siyasi anlayışımız olsaydı Saadet Partisinden aday olmazdık. Bizim derdimiz Hakkın rızasına uygun hareket etme gayretidir. Bu gayrette olan bizler ahiret inancını fazlasıyla taşıyoruz. Yalanlarınız ve iftiralarınız karşılığında ahirette elerimiz yakanızda olacaktır. O gün hesabınız ağır olacaktır bunu bilesiniz. Sizi Allah’a havale ediyoruz.”