Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / Sel ve Taşkın Önlemleri Toplantısı Yapıldı.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 734
13 Mart 2012 günü saat 11.00’ de İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde İlimizde yaşanabilecek sel ve taşkınlara karşı alınacak önlemler konulu toplantı yapıldı. Vali Yardımcısı İsmet TABAŞ başkanlığında yapılan toplantıya, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Eskipazar, Eflani, Yortanpazarı ve Ovacuma Belediye Başkanları, Safranbolu ve Yenice Belediye Başkanlığı Temsilcileri ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, DSİ, Karayolları 153.Şube Şefliği, Enerjisa ve Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri katıldılar.

13 Mart 2012 günü saat 11.00’ de İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde İlimizde yaşanabilecek sel ve taşkınlara karşı alınacak önlemler konulu toplantı yapıldı. Vali Yardımcısı İsmet TABAŞ başkanlığında yapılan toplantıya, İl Özel İdare Genel Sekreteri, Eskipazar, Eflani, Yortanpazarı ve Ovacuma Belediye Başkanları, Safranbolu ve Yenice Belediye Başkanlığı Temsilcileri ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, DSİ, Karayolları 153.Şube Şefliği, Enerjisa ve Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri katıldılar. Toplantıda; bu yıl yağışların fazla olduğu ve kış şartlarının ağır geçtiği, havaların ani ısınması ile birlikte sel ve taşkın riski olabileceği belirtilerek, risklerin önceden belirlenmesi ve alınacak önlemler değerlendirildi. İlimiz ve İlçelerimizdeki dere ıslahı ve taşkın koruma projeleri ile tamamlanan ve devam eden projelerin değerlendirildiği toplantıda,  Belediye Başkanları ve katılımcıların görüş ve önerileri alındı.
Toplantıda; Tespit ve Denetim Komisyonu teşkil edilerek İl ve İlçelerdeki riskli yerlerin incelenmesine, tahliye edilecek yerlerin önceden tespit edilmesine, HES tesislerinin uyarılmasına, köprü ayakları ve dere yataklarının ilgili kurumlarca temizlenmesine, kamu ve özel sektördeki iş makinelerinin tespit edilerek iletişim bilgilerinin güncel tutulmasına, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun sağlanmasına, çay ve dere yataklarında ölçümlerin yapılarak ilgili kurumlara duyurulmasına karar verilmiştir.