Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / SAFRANBOLU SIRÇALI KANYONUNDA KAYBOLAN 4 DAĞCIYA ULAŞILDI
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 696
26 Temmuz 2015 günü gece saatlerinde, Safranbolu İlçesinde bulunan Sırçalı Kanyonuna giren 4 kişilik bir dağcı grubunun kaybolduğu bilgisi alındı ve olay yerine hareket edildi. Karabük AFAD dağcılık ekibince yürütülen çalışma sonucu kaybolan dağcılar ile telsiz irtibatı sağlandı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

26 Temmuz 2015 günü gece saatlerinde,  Safranbolu İlçesinde bulunan Sırçalı Kanyonuna giren 4 kişilik bir dağcı grubunun kaybolduğu bilgisi alındı ve olay yerine hareket edildi. Karabük AFAD dağcılık ekibince yürütülen çalışma sonucu kaybolan dağcılar ile telsiz irtibatı sağlandı ve sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
27 Temmuz 2015 günü sabah saatlerinde Karabük AFAD, Jandarma Ekipleri ve UMKE ile çalışmalara devam edildi.  AFAD dağcılık ekibi çalışmalar sırasında, arama kurtarma teknisyeni Burhan ÖZEN tarafından geliştirilen multikopter cihazı vasıtası ile kaybolan kişilerin yerleri tespit edildi. Kaybolan şahıslar, dağcılık ekibi tarafından kurulan ip istasyon ile kurtarma personeli nezaretinde kanyondan çıkarıldı.