Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / Müdürlüğümüz Teknik Ekibi Van İlimizde.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 629
Van’da meydana gelen depremlerin ardından Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden teknik bir ekip bölgede hasar tespit çalışmaları yapmak üzere Van’a gitti. Meydana gelen deprem sonrasında; Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Jeoloji Mühendisi Dr. Gazanfer Erbay, Planlama, Zarar Azaltma Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi İ.Kerem Taşoğlu, Mimar Enver Şahin ve İnşaat Mühendisi Mustafa Yeşil’den oluşan teknik ekibimiz bölgeye giderek diğer illerden gelen teknik ekiplerle birlikte kesin hasar tespiti çalışmalarına başladı.

Van’da meydana gelen depremlerin ardından Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden teknik bir ekip bölgede hasar tespit çalışmaları yapmak üzere Van’a gitti.
Meydana gelen deprem sonrasında; Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürü Jeoloji Mühendisi Dr. Gazanfer Erbay, Planlama, Zarar Azaltma Şube Müdürü Jeoloji Mühendisi İ.Kerem Taşoğlu,  Mimar Enver Şahin ve İnşaat Mühendisi Mustafa Yeşil’den oluşan teknik ekibimiz bölgeye giderek diğer illerden gelen teknik ekiplerle birlikte kesin hasar tespiti çalışmalarına başladı.
08 Kasım 2011 tarihinden itibaren Van Afet ve Acil Durum Merkezinde kesin hasar tespiti, yıkılacak durumda ve yıkılması gereken evlerle ilgili çalışma yapan ve 350 kişilik mühendis grubunun koordinasyonunu sağlayan Dr. Gazanfer Erbay, “ Van, Erciş ilçesi ve  köylerinde acilen yıkılması gereken binaların kontrollerini yapıyoruz” dedi.