Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / KAYIP ŞAHIS FİLYOS IRMAĞINDA ARANDI
Tarih : 24.05.2016 Okunma : 361
KARABÜK'te, 2.5 ay önce "Ekmek almaya gidiyorum" diyerek evden çıktıktan sonra kaybolan 72 yaşındaki Hatice Özkur, AFAD ekipleri ve gönüllüler tarafından Filyos Irmağında arandı.

KARABÜK'te, 2.5 ay önce "Ekmek almaya gidiyorum" diyerek evden çıktıktan sonra kaybolan 72 yaşındaki Hatice Özkur, çocuklarının Araç Çayına düşmüş ya da atlamış olduğundan şüphelenmeleri ve bu konudaki talepleri üzerine AFAD ekipleri ve gönüllüler tarafından kapsamlı bir arama çalışması yapıldı.

                  İstanbul Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (Mag Ame) ve  Karadeniz Ereğli  İtfaiye Müdürlüğü ve İtfaiye Gönüllüleri Derneği (ERİDAK)  ekipleri de çalışmalara destek verdi. 13 Mayıs 2016 günü Yenice Şeker Kanyonunda kamp kuran ekipler, 14 Mayıs 2016 günü sabahtan itibaren  ırmağın kıyı bölgelerinde tarama, derin bölgelerde dalış yaparak arama gerçekleştirdi.  Aramalarda 2 özel eğitimli köpek de yer aldı.

                 AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay, 50 kişilik bir ekiple hem karadan, hem de dalgıç ekipleriyle çayda arama yaptıklarını söyledi. "Çocukları annelerinin suya düşüp düşmediğini bilmek istiyor. En azından ona ait bir eşyanın, bir parçanın bulunmasını istiyor. Vatandaşımızın talebi ve sivil toplum kuruluşlarının önemini göstermek üzere bu aramayı gerçekleştirdik, ancak herhangi bir ize rastlayamadık” dedi.