Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / “KARABÜK VE DEPREM “ KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 596
02.03.2012 günü saat 14.00’ de Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında “Karabük ve Deprem” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta; İstanbul Üniversitesi (İÜ) Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu bilgilerini katılımcılarla paylaştı.

02.03.2012 günü saat 14.00’ de Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezinde Deprem Haftası etkinlikleri kapsamında “Karabük ve Deprem” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta; İstanbul Üniversitesi (İÜ) Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Oğuz Gündoğdu  bilgilerini katılımcılarla paylaştı.Ülkemizde ve Karabük özelinde deprem üzerine açıklamalarda bulunan Gündoğdu, alınması gereken önlemler, Van depremi üzerine çıkarılacak dersler, deprem öncesi yapılması gerekenler ve yanlış uygulamalar konusunda bilgiler vererek, İlimize yakın fayların varlığı ve ikincil fayların önemine dikkat çekti.
Konferansa katılan Vali Yardımcımız Sayın Abidin ÜNSAL bir konuşma yaparak katkılarından dolayı Oğuz Gündoğdu’ ya teşekkür etti ve bir plaket verdi. Konferans bitiminde Deprem Haftası nedeniyle okullarımızda düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.