Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / KARABÜK AFAD ARAMA KURTARMA MALZEME VE TEÇHİZATINI TANITTI.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 767
01.03.2012 günü saat 10.00’ da başlayan etkinlikte, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde bulunan deprem, dağcılık, tarafik kazalarına müdahale, KBRN ve dalgıç malzeme ve teçhizatlarının bulunduğu stand ile arama kurtarma araçlarının ve 2 adet yaşam konteynırının basına tanıtımı yapıldı.

İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD ) Deprem Haftası etkinliklerine  Müdürlük binasında yaptığı tanıtımla başladı. 01.03.2012 günü saat 10.00’ da başlayan etkinlikte, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde bulunan deprem, dağcılık, tarafik kazalarına müdahale, KBRN ve dalgıç malzeme ve teçhizatlarının bulunduğu stand ile arama kurtarma araçlarının ve 2 adet yaşam konteynırının basına tanıtımı yapıldı. Kamu kurum ve kuruluşları ve Sivil Toplum Örgütleri ile sürekli irtibat halinde olduklarını söyleyen İl Müdürü Dr. Gazanfer Erbay, “Bu kurumlarla afet acil durum önleme ve müdahale planları yapılarak işbirliği sağlanmaktadır. Yine gönüllü vatandaşlarımıza da gerekli eğitimler verilmektedir. Müdürlüğümüz tarafından olası bir durumda kullanılmak üzere gerekli olan ekipmanın çoğu temin edilmiş ve yine olası muhtemel bir durumda 24 saat hazırlıklıyız” dedi.
Konuşmanın ardından  gösterdiği desteklerden ötürü Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun’a bir plaket verildi. Uzun, “Yeni kurulan bir müdürlük olarak eksikliklerini gördüğümüz Müdürlüğe Özel İdare olarak katkı sağlamaya çalıştık. Geçtiğimiz yıl eksik olan malzemenin alınması için İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne 170 bin TL ayırdık. Her ne kadar gerekli olan malzemenin tamamını alamamış olsak ta geriye kalan eksikliklerin giderilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz” dedi.