Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / ESKİPAZARDA DEREYE GİREN İKİ KARDEŞ BOĞULDU.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 690
Karabük’ün Eskipazar İlçesinde Hanköy Köyü Değirmenbaşı Mahallesinde arkadaşlarıyla birlikte dereye giren iki kardeş boğularak can verdi. Edinilen bilgiye göre: Sedat(26) ve Mustafa(22) AĞAÇ kardeşler ile Furkan Can YAZICI(16) ve Mücahit YAZICI(16) serinlemek için Dipsiz Göl Mevkiinde dereye girdi.

Karabük’ün Eskipazar İlçesinde Hanköy Köyü Değirmenbaşı Mahallesinde arkadaşlarıyla birlikte dereye giren iki kardeş boğularak can verdi. Edinilen bilgiye göre: Sedat(26) ve Mustafa(22) AĞAÇ kardeşler ile Furkan Can YAZICI(16) ve Mücahit YAZICI(16) serinlemek için Dipsiz Göl Mevkiinde dereye girdi. Yüzme bilmeyen kardeşi Mustafa AĞAÇ’ın çırpındığını gören Sedat AĞAÇ onu kurtarmayı başaramadı. İki kardeş birlikte suda boğuldu. Mücahit YAZICI’nın cep telefonu ile 112 Acil Servisine haber vermesinin ardından olay yerine gelen Karabük Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesi ile kardeşlerin cesetleri sudan çıkarıldı.
Eskipazar Cumhuriyet Savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından kardeşlerin cesetleri Eskipazar”Devlet Hastanesi Morguna kaldırıldı. Olay yerinin kayalık ve dağlık arazi olması nedeniyle cesetler güçlükle taşındı. Yolun bir bölümünde traktörle taşınan cesetler 112 Ambulansına konularak hastane morguna kaldırıldı. Olay yerine giden Eskipazar Kaymakamı Eren ARSLAN çalışmaları yerinde inceledi.
Kurtarma Operasyonunu yöneten Karabük Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer ERBAY Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada: Yaz aylarının gelmesi ve sıcakların artmasıyla birlikte Karabük ilinde yaşanan 3.boğulma vakası olarak kayıtlara geçen bugünkü olayda gencecik iki kardeşimiz hayatını kaybetti. Üzüntülüyüz. Bize saat 14.30 sıralarında gelen ihbarla birlikte olay yerine geldik. Arazinin araç geçişine elverişsiz olması nedeniyle yaklaşık yarım saatlik bir tırmanışla bölgeye ulaştık. Gençlerin cesedini sudan çıkardık. Daha sonra yolun bir bölümünde yaya olarak bir bölümünde de traktörle taşıyarak cesetleri ambulansa ulaştırdık. Ben sıcakların artmasıyla birlikte dere ve göletlere koşan gençlerimizi uyarmak istiyorum. Özellikle yüzme bilmeyenler sığ ve derin yerlerde suya girmesinler ve suya girerken de mutlaka yanlarında arkadaşları olsun. Vefat eden gençlere Allahtan rahmet aileleri ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Dedi.