Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / DAĞCILIK VE KUYUDA KURTARMA EĞİTİMİ.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 922
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama kurtarma potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla makine ve malzeme alımları sürerken, Ekip personellerinin yetiştirilmesine yönelik eğitimlere de hız verildi. Bu kapsamda; 14 Ekim 2011 günü, tripot ve hareketli tripot malzemelerinin kullanımına yönelik tatbiki eğitimler gerçekleştirildi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün arama kurtarma potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla makine ve malzeme alımları sürerken, Ekip personellerinin yetiştirilmesine yönelik eğitimlere de hız verildi. Bu kapsamda; 14 Ekim 2011 günü, tripot ve hareketli tripot malzemelerinin kullanımına yönelik tatbiki eğitimler gerçekleştirildi. Safranbolu İtfaiye Müdürlüğü bahçesinde hareketli tripot ile istasyon kurma ve yamaç inişi başarıyla yapıldı. Daha sonra Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan bir kuyuda tripot ile kuyuya giriş ve kuyuda kurtarma eğitimi yapıldı.

15 Ekim 2011 Cumartesi günü de Cildikısık Tüneli yakınlarında dağcılık eğitimi gerçekleştirildi. Alpinist Doğa Sporları sahibi dağcı Murat YILDIRIM nezaretinde yapılan istasyon ve yamaç inişi çalışmalarına İl Müdürü Dr. Gazanfer ERBAY ve 14 Arama Kurtarma Teknisyeni katıldı.