Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / BULAK’ TA ORMAN YANGINI.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 744
27 Ağustos 2012 günü öğleden sonra Karabük İline bağlı Bulak Köyü yakınlarında bilinmeyen bir nedenle orman yangını başladı. Alınan ihbar üzerine Orman İşletme Müdürlüğü ile irtibata geçilerek Valilik İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde ve Orman İşletme Müdürlüğünde kriz masası oluşturuldu.Yangına ilk müdahaleyi Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yaptı.

27 Ağustos 2012 günü öğleden sonra Karabük İline bağlı Bulak Köyü yakınlarında bilinmeyen bir nedenle orman yangını başladı. Alınan ihbar üzerine Orman İşletme Müdürlüğü ile irtibata geçilerek Valilik İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde ve Orman İşletme Müdürlüğünde kriz masası oluşturuldu.Yangına ilk müdahaleyi Karabük Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yaptı. Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen ve Bulak Köyünü tehdit etmeye başlayan yangın ile ilgili tüm çevre il ve ilçelerden yangın söndürme araçları ve su tankerleri talep edildi.
Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi, Kardemir A.Ş. ile komşu İl ve İlçe Belediye İtfaiyeleri ve İstanbul’dan gelen yangın söndürme helikopterlerinin de katıldığı söndürme çalışmaları sonucu yangının köye sıçraması önlendi.  İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak yangında kriz merkezinde haberleşme ve yardım talepleri yanında arama kurtarma ekibi de söndürme ve tahliye çalışmalarında görev yaptı. Kızılay Ekiplerince yangın mahallinde kurulan seyyar mutfak ile çalışanlara iaşe hizmeti verildi. Yaklaşık 75 hektar ormanlık alanda etkili olan yangın akşam saat 21.00 civarında kontrol altına alındı.