Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / Afetzede Ailelere Kira Yardımı Çeklerini Vali İzzettin Küçük Verdi.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 1308
Kayabaşı Mahallesinde 2009 yılı Mart ayında meydana gelen heyelan dolayısıyla evleri boşaltılan ve kiraya çıkmak zorunda kalan ailelere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce kira yardımında bulunuldu. Hak sahibi 12 aileden kiraya çıkmak zorunda kalan 11 aileye Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 2010 yılında toplam 1.440 TL kira yardımında bulunulmuştu. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce 2011 yılında heyelan dolayısıyla mağdur olan hak sahibi 11 aileye 8 aylık kira bedeli olarak 1.440 TL kira yardımda bulundu.

Kayabaşı Mahallesinde 2009 yılı Mart ayında meydana gelen heyelan dolayısıyla evleri boşaltılan ve kiraya çıkmak zorunda kalan ailelere İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce kira yardımında bulunuldu. Hak sahibi 12 aileden kiraya çıkmak zorunda kalan 11 aileye Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca 2010 yılında toplam 1.440 TL kira yardımında bulunulmuştu. Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzce  2011 yılında heyelan dolayısıyla mağdur olan hak sahibi 11 aileye 8 aylık kira bedeli olarak 1.440 TL kira yardımda bulundu.

Heyelandan etkilenen ve kirada oturan 11 hak sahibi aileye Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce yapılan kira yardımı, Vali İzzettin Küçük tarafından teslim edildi. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Vali İzzettin Küçük, heyelan afeti dolayısıyla mağdur olan ailelere imkanlar ölçüsünde yardımlarda bulunulduğunu ifade ederek “Bildiğiniz gibi Kayabaşı Mahallemizde 2009 yılı Mart ayında meydana gelen heyelan dolaysıyla burası afet bölgesi ilan edildi. Devletimiz sosyal bir devlet. Afet dolayısı ile kiraya çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları amacıyla kendilerine 1.440 TL kira yardım yapıldı. Bu arada  Kapullu Mahallesinde Afet Konutlarının bulunduğu bölgede bu mağdur vatandaşlarımız için afet konutu yapımı kakarı alındı ve ihalesi yapıldı. Eylül ayı sonu itibariyle buraların hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Konutların yapımı İl Özel İdaremizin denetimi ve kontrolü altında devam ediyor. Allah başka afetler göstermesin.” dedi.
Karabük’ün deprem kuşağında yer alan bir il olduğunu ifade eden Vali Küçük “Hepimiz deprem gibi doğal afetlerle yaşamasını öğrenmeliyiz ve buna göre tedbirlerimizi almalıyız. Çünkü Karabük 1. derece deprem bölgesinde yer alan bir ildir. Bunun yanında geçmişte sel ve heyelan gibi afetlere uğramış bir ildir. Bundan dolayı bu tür afetlere karşı hazırlıklı olmalıyız ve önceden tedbirlerimizi almalıyız. Özellikle konutları bunları göz önünde bulundurarak yapmalıyız.” dedi. Vali İzzettin Küçük konuşmasının ardından hak sahibi 11 aileye kira yardımı çeklerini teslim etti