Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / Afete Hazırlık Eğitimi için Muhtarlarla Toplantı Yapıldı
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 591
19 Ocak 2011 günü saat 14.00 de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde merkez mahalle muhtarları ile toplantı yapıldı.İl Afet ve Acil Durum Müdürü, Kriz Merkezi Şube Müdürü ve 17 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda, İlimizde meydana gelebilecek bir afete hazırlık amacıyla her mahallede muhtarlıklarca belirlenecek site ve apartmanlarda afete hazırlık eğitimleri düzenlenmesi kararlaştırıldı. Düzenlenecek eğitimlerde afet öncesi, sırası ve sonrasında alınacak önlemler, afetlerde hareket tarzı, basit kurtarma, ilkyardım, yangın söndürme tüplerinin kullanımı gibi konular işlenecek.

19 Ocak 2011 günü saat 14.00 de İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde merkez mahalle muhtarları ile toplantı yapıldı.İl Afet ve Acil Durum Müdürü, Kriz Merkezi Şube Müdürü ve 17 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda, İlimizde meydana gelebilecek bir afete hazırlık amacıyla her mahallede muhtarlıklarca belirlenecek site ve apartmanlarda afete hazırlık eğitimleri düzenlenmesi kararlaştırıldı.
Düzenlenecek eğitimlerde afet öncesi, sırası ve sonrasında alınacak önlemler, afetlerde hareket tarzı, basit kurtarma, ilkyardım, yangın söndürme tüplerinin kullanımı gibi konular işlenecek. Toplantıda ayrıca, her mahallede arama kurtarma ekiplerine yardımcı olabilecek afet gönüllülerinin belirlenmesi, Muhtarlarımızın ve gönüllü vatandaşlarımızın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile işbirliği içinde olmasının önemi vurgulandı.