Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / 17 Ağustos Depremi Unutulmadı.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 730
Safranbolu ilçesinde bulunan Misak-i Milli meydanında AFAD ekiplerince açılan stantta depremden korunma yöntemleri, 17 ağustos depremi, Van depremi ve yapılan çalışmalar, DASK ve sigortalılığın önemi gibi konularda yayınlar yapıldı. Standı ziyaret eden vatandaşlara ve çocuklara bilgilendirici broşürler verildi, havanın sıcaklığı dikkate alınarak şapka dağıtıldı.

Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 15. yıldönümünde depremde hayatını kaybedenler anılarak, toplumda deprem bilinci oluşturmaya yönelik etkinlik düzenlendi.
Safranbolu ilçesinde bulunan Misak-i Milli meydanında AFAD ekiplerince açılan stantta depremden korunma yöntemleri, 17 ağustos depremi, Van depremi ve yapılan çalışmalar, DASK ve sigortalılığın önemi gibi konularda yayınlar yapıldı. Standı ziyaret eden vatandaşlara ve çocuklara bilgilendirici broşürler verildi, havanın sıcaklığı dikkate alınarak şapka dağıtıldı. Karabük İl AFAD Müdürü Gazanfer Erbay, Karabük'ün birinci derece deprem bölgesi olduğunu hatırlatarak,”Biz başımıza gelen felaketleri çok yoğun yaşıyoruz o felaketler olduğu zaman bütün yardımları yapıyoruz. Fakat daha sonrada bunları çabuk unutuyoruz. Biz artık gerek AFAD başkanlığı ve gerekse İl Müdürlükleri olarak Türkiye'nin her tarafında bu tür etkinlikler yapıyoruz. Seminerler veriyoruz, tatbikatlar gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için bu tür etkinliklere devam edeceğiz.” dedi.