Karabük Afad - Karabük İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
HABERLER / 12 KASIM DÜZCE DEPREMİNİN YIL DÖNÜMÜNDE DEPREM TATBİKATI.
Tarih : 25.08.2015 Okunma : 791
Müdürlüğümüz tarafından 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü nedeniyle Karabük Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı gerçekleştirilmiştir. Senaryo gereği Karabük ili Eskipazar ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde; Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde göçük ve hasar oluşmuştur. Binada mahsur kalanlar olduğu bilgisi üzerine Karabük İl Acil Afet ve Durum Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edilmiştir.

Müdürlüğümüz tarafından 12 Kasım Düzce depreminin yıldönümü nedeniyle Karabük Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde deprem tatbikatı gerçekleştirilmiştir.
Senaryo gereği Karabük ili Eskipazar ilçesinde meydana gelen 7.2 şiddetindeki depremde; Yahya Kemal Beyatlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde göçük ve hasar oluşmuştur. Binada mahsur kalanlar olduğu bilgisi üzerine Karabük İl Acil Afet ve Durum Müdürlüğü ekipleri bölgeye sevk edilmiştir. Tatbikatta ilk olarak Müdürlüğümüz arama kurtarma ekipleri binanın 3. Katı ve 4. Katında mahsur kalan ve yaralanan afetzedelere ulaşarak kurulan dağcılık tesisleri vasıtasıyla aşağı indirilmiştir. Tatbikatta ayrıca, Karabük AFAD bünyesinde bulunan Bufy ve Şila adlı arama kurtarma köpekleri kayıp olan kazazedenin aranması ile komut ve itaat gösterisi yapmıştır.        Etkinlik Müdürlüğümüz arama kurtarma ekiplerinin kullandığı teknik ekipman ve cihazların tanıtımı ile son bulmuştur.